A forint múlt héten végig 396 környékén mozgott az euróval szemben, hétfő reggel komoly erősödést láttunk. Az euró is jelentős erősödést mutatott a dollárral szemben, ami kedvező a forint számára. Délután azonban elillant a forint ereje.
Nagyon gyengült a forint a héten, amiben Magyarországot érintő és külpiaci tényezők is szerepet játszottak.
A héten újabb történelmi mélypontjára esett a forint a lengyel zloty ellenében. Egyszerre több tényező áll a háttérben és a csillagok a hazai fizetőeszköz szempontjából olyannyira szerencsétlenül álltak össze, hogy a PLN/HUF keresztárfolyam az egyik legaktívabban kereskedett devizapárrá vált.
A lengyel központi bank kamatalakító monetáris bizottsága 5,75 százalékon tartotta az irányadó referenciakamatot szerdai ülésén. Ez komoly meglepetés az elmúlt két hónap kamatcsökkentése után, a hírre erősödni kezdett a zloty.
Október közepén parlamenti választásokat tartanak Lengyelországban, melyen a jelenlegi vezető kormánypárt, a PiS akár koalícióra is kényszerülhet. Ezek után szerdán meglepetésre 75 bázisponttal csökkentette az irányadó kamatot a lengyel jegybank, ami a zloty zuhanását okozta. A lépés a véghajrában akár kampánytéma is lehet Varsóban.
A lengyel központi bank szerdán 75 bázisponttal 6%-ra csökkentette a jegybanki alapkamatot, ezzel jelentős gyengülésbe kezdett a zloty. Ennek hatására a forint is gyengülésbe kezdett az euróval szemben.
A lengyel jegybank monetáris politikai tanácsa úgy döntött, hogy változatlanul hagyja a kamatlábakat, és a referenciaszintet 6,75 százalékon tartja.
Erős hete van a forintnak, a csütörtököt is bőven 400 alatt kezdi. Napon belül ugyanakkor kis gyengülést látunk az euróval szemben, és a dollár is erősödik, ami nem jó hír a forint számára.
A tegnapi erősödés után ma reggel is kis erősödést látunk, de késő délutánra 400-ig gyengült vissza a magyar fizetőeszköz. Csütörtökön viszont ismét jól teljesít a forint, a jegyzés 396 alá került.
Kedden új történelmi mélypontjára esett a forint, az euróval szemben átlépte a 407-es szintet is. Ezen a ponton nem árt a hazai fizetőeszköz teljesítményét hosszabb távon megvizsgálni, más devizákkal szemben is.
Gyengüléssel kezdte a napot és ezzel alulteljesítő volt a régióban a forint, majd erősödésbe kapcsolt, és 395 alá került az indirekt jegyzés az euróval szemben. A nap második felében az MNB a vártnak megfelelően lassított az alapkamat-emelési tempón, amire gyengüléssel reagált a forint, majd az alelnök szavaira fordult megint a hangulat. Az erősödés viszont nem tartott sokáig, ismét gyengülésben a forint.
Erősödik a forint az euróval szemben a hosszú hétvégén, a reggeli órákban már a 372-es szint alá került a hazai fizetőeszköz. Mindeközben a dollár minimálisan gyengült az euróval szemben.
Az imént a forint árfolyama elérte a 400-as szintet az euróval szemben. Ma reggel még 380 körül kezdte a napot a forint, azóta ütemes leértékelődést mutat.
Gyengüléssel kezdi a napot a forint az euróval szemben, a 366-ot közelíti a jegyzés. A régiós devizák is gyengülnek az euróval szemben, a dollár erősödik.
Minden eszközt bevetünk annak érdekében, hogy a zloty kicsit erősebb legyen – mondta egy hétfői sajtótájékoztatón Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő. Az utóbbi napokban a régiós devizákon egyre fokozódott a nyomás, ami reggel új történelmi mélypontra lökte a forintot is.
Nem kezdtek kamatemelési háborúba a régió jegybankjai, viszont meg kell akadályozni a magas infláció tartósságát – mondta a Világgazdaságnak Adam Glapinski. A lengyel jegybank elnöke beszélt a zloty árfolyamáról, illetve a kamatkilátásokról is.
Ezzel elkerülheti Ausztria az uniós deficiteljárást.
Németország szerint el kell érni, hogy Ukrajna "az erő pozíciójából cselekedjen".
Magas hozamot ígér a tevékenység, kár lenne kihagyni.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?